Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Konkurs plastyczny „English proverbs and idioms” dla klas IV – VI

Uwaga, uwaga!
Rusza nasz konkurs plastyczny „English proverbs and idioms” dla klas IV-VI.

Jeśli lubisz rysować/malować/tworzyć, weź udział w zabawie i stwórz ilustrację do wybranego przez siebie angielskiego idiomu lub przysłowia.

 

Praca może mieć wymiar A4 lub A3, i może zostać wykonana w dowolnej technice. Prace powinny zawierać dodatkowo oryginał i tłumaczenie wykorzystanego przysłowia/idiomu.

 

Zgłoszenia do konkursu rozpoczynają się 30 kwietnia 2019. Przyjmowanie prac konkursowych kończy się 17 maja 2018. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do końca maja.

Jeśli macie problem z wyborem odpowiedniego wyrażenia, na waszych skrzynkach odbiorczych w Librusie znajduje się lista propozycji (wisi również na tablicy w holu szkoły).

 

Dodatkowo polecamy następujące strony internetowe:
https://www.gettinenglish.com/angielskie-przyslowia-powiedzenia/ 

http://www.phrasemix.com/collections/the-50-most-important-english-proverbs

https://www.anglobiznes.pl/artykul/najczesciej_uzywane_idiomy_angielskie 

 

Koordynatorem konkursu jest Magdalena Andrzejczyk. W skład komisji oceniającej prace wejdą panie Magdalena Andrzejczyk i Kamila Orlicka.7. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze prace spośród zgłoszonych.

Powodzenia!

 

 

Do pobrania:

Regulamin konkursu

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: