Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Żywa lekcja historii

3 października po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole członków Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”.Tym razem grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała aż dwa spektakle. Uczniowie klas IV-VI przenieśli się zatem w czasy średniowiecznych rycerzy, natomiast młodzież z klas VII-VIII odświeżyła swoją wiedzę na temat walk o niepodległość Polski w latach 1795-1914.

 

 

Zajęcia miały charakter interaktywny – uczniowie mogli przymierzyć kolczugi, przywdziać zbroję płytową XIV-wiecznego rycerza oraz poćwiczyć strzelanie z kuszy do celu. W drugiej części widowiska zaprezentowano m.in.  ekwipunek oraz ubiór powstańców kościuszkowskich, listopadowych i styczniowych, zademonstrowano także mundury polskich żołnierzy z okresu napoleońskiego. „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego” należą się ogromne podziękowania za – jak zwykle – arcyciekawe zajęcia!

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: