Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Zielona Szkoła klas IV – VIII

W dniach 23-27 września uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Zielonej Szkole. Tym razem celem wycieczki były Karkonosze oraz stolica Czech – Praga.

 

Miłośnicy górskich krajobrazów nie mogli narzekać – trasa wiodąca na Szrenicę urzekała kolorami nadchodzącej jesieni. Również malownicze położenie wodospadu Kamieńczyk  nasyciło niejednego miłośnika przyrody.

 

Do niewątpliwych atrakcji należał pokaz tradycyjnego wytwarzania szklanych figurek w Leśnej Hucie. Z kolei pasjonatów historii ukontentowały zajęcia na zamkach w Bolkowie i Chojniku. Prawdziwą gratką był jednak dzień w Pradze. Na trasie zwiedzania znalazły się m.in. przepiękna gotycka katedra św. Wita czy inny średniowieczny symbol miasta – Most Karola.Nie mogło zabraknąć czasu na zakupy. Dużą popularnością cieszyły się breloczki z Krecikiem oraz czeskie słodycze na czele z Trdelnikiem. Należy wreszcie wspomnieć o wizycie w Świątyni Wang w Karpaczu, która to miejscowość pełniła funkcję naszej bazy noclegowej.

 

Tegoroczną Zieloną Szkołę śmiało możemy zatem uznać za niezwykle udaną!

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: