Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Obrona projektów po Zielonej Szkole

 

Ostatni tydzień września klasy IV –VIII spędziły na zwiedzaniu Karkonoszy i odbyły wycieczkę do Pragi.

 

Podczas wyprawy uczniowie zbierali materiały, kręcili filmy, robili zdjęcia, zaznajomili się z przyrodą i historią regionu, podziwiali piękno okolic.

 

9 października 2019 r.  odbyła się Obrona Projektów po Zielonej Szkole. W dniu obrony uczniowie pracowali w grupach nad urzeczywistnieniem swoich pomysłów.

 

Klasy czwarta miała za zadanie stworzyć grę planszową i wykorzystać w niej zdjęcia oraz stworzyć zadania odnoszące się do wiadomości z Zielonej Szkoły.

 

Zadaniem klasy piątej było zaprojektować elektroniczny kalendarz ze zdjęciami zrobionymi w trakcie wycieczki.

 

Klasa  szósta miała stworzyć i przeprowadzić interaktywny quiz z filmami i zdjęciami zrobionymi osobiście na wyjeździe.

 

Przygotowanie reklamy miejsca, regionu lub obiektu w wybranym języku (polski lub angielski) to zadanie klasy VII. Uczniowie zrobili prezentacje multimedialne i prezentowali je komisji.

 

Uczniowie klas ósmych mieli do wyboru przygotowanie oferty lokalizacji filmu dla producenta filmowego, ofertę weekendowego wyjazdu integracyjnego lub przedstawienie propozycji zorganizowania konferencji naukowej.  Językiem prezentacji był język angielski.

 

Wszystkie materiały wykorzystane w prezentacjach musiały być autorskie.

 

Każda grupa była oceniona przez komisję według podanych wcześniej kryteriów.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością, poczuciem humoru i wysokim poziomem językowych umiejętności.

 

Tematem obrony projektów klas 0-3 brzmiał: Przyjaźń, niejedno ma imię…. Każda z klas przygotowała przestrzenną instalację, na której to umieściła prace plastyczne, zdjęcia ze wspólnych wycieczek i hasła dotyczące przyjaźni. Prezentacje wywołały dużo radości i pozytywnych emocji.

Gratulujemy

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: