Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Obrona Projektów 2020

Rok szkolny 2020/2021 jest rokiem jubileuszowym. Obchodzimy 30-lecie naszej szkoły. 

 

Z tej okazji przygotowaliśmy ogólnoszkolny projekt pod tytułem „W promieniu 2 i pół kilometra od mojej szkoły. Co wiem o tym miejscu?”

 

W dniach 16 – 19 października 2020 r. odbyła się tradycyjna obrona projektów. Miała zdecydowanie odmienny charakter niż poprzednie  edycje. W dobie pandemii spotkaliśmy się on-line. 

 

Uczniowie byli podzieleni na grupy, sami zdobywali informacje na interesujący ich temat, robili zdjęcia, kręcili filmy, odkrywali nieznane dotąd zaułki i zakamarki dzielnicy. 

 

Zaprezentowali różne formy swoich wystąpień – prezentacje multimedialne, filmy, gry planszowe, quizy.  Przedstawili projekty związane z historią lotniska na Zaspie, gdańskim browarem, Ginterze Grassie, Ludwiku Waryńskim – patronie naszej ulicy. Dzięki prezentacjom poznaliśmy historię klubu sportowego „Gedania” , dawnego budynku PSS Społem, w którym teraz mieści się nasza szkoła. Odbyliśmy wirtualną wycieczkę po wrzeszczańskich parkach i skwerach oraz wzdłuż rzeki Strzyża. 

 

Każda grupa była oceniona przez komisję według podanych wcześniej kryteriów.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością, poczuciem humoru i wysokim poziomem umiejętności komputerowych.

 

Gratulujemy!

 

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: