Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Międzynarodowa wymiana w Oberhausen

W dniach 31.03-05.04. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej wymianie. Przez tydzień byliśmy gośćmi w niemieckich rodzinach w mieście Oberhausen.

 

W minionym tygodniu (8-13.05.) gościliśmy grupę niemiecką w Polsce.  Zadbaliśmy    o ciekawy i bogaty program, m.in. zwiedziliśmy Gdańsk, bawiliśmy się w podchody w Parku Oliwskim i Adventure Park w Kolibkach, uczestniczyliśmy w warsztacie teatralnym, spacerowaliśmy i podziwialiśmy zwierzęta w zoo.

 

Tegoroczny projekt odbywa po raz dziewiętnasty. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu polskich i niemieckich nauczycieli oraz rodzin, dzięki ich otwartości i gotowości na nowe doświadczenia.

 

Uczestnicy wymiany rozwijają znajomość języków obcych, rosną również ich kompetencje społeczne. Są to istotne umiejętności dla młodych ludzi w nowoczesnej, zintegrowanej Europie.

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: