Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Koncert Wiosenny „Pewnego razu w Gdańsku”.

22 maja 2019r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się Koncert Wiosenny pod tytułem „Pewnego razu w Gdańsku”.

 

Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy przygotowała krótki występ na temat związany z Gdańskiem. Prezentacje uczniów poprzedził film o historii powstania Solidarności i ECS.

 

W swoich przedstawieniach uczniowie opowiadali legendy, zaprosili nas do ZOO i na plażę na Stogach,  opowiedzieli o gdańskich uczelniach, o Westerplatte, Stoczni Gdańskiej i protestach robotników. Nie obyło się bez scen morskich przy muzyce szant i historii powstania bursztynu, były migawki z Fety – Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych,  opowiedziano o koncertach odbywających się w Gdańsku. Jedna z części koncertu była poświęcona znanym gdańszczanom. Spośród wielu znakomitości uczniowie wybrali Heweliusza, Fahrenheita, Schopenhauera, Gintera Grass, Lecha Wałęsę i Pawła Adamowicza.

 

Prezentacje uczniów były przedzielane wywiadem przeprowadzonym przez uczniów klasy VIIIA z  delegatami z ECS.

 

Przed wystąpieniem każdej z klas na ekranie pojawił się krótki filmik wprowadzający przygotowany przez klasę III gimnazjum.  Klasa ta po raz ostatni występowała na szkolnej scenie. Do nich też należał finał: Julia Skwierawska i Michał Tarnowski, przy wtórze wychowawczyni, całej klasy i nauczycieli   zaśpiewali „Wind of Change”zespołu Scorpions.  Utwór ten nieprzypadkowo zagościł na scenie. Był napisany z okazji przemian ustrojowych następujących w Europie Wschodniej. Zespół Scorpions zaprezentował go podczas koncertu w Stoczni Gdańskiej w 2009 roku.

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wkład w przygotowanie koncertu, pięknego wydarzenia, które dostarczyło nam zabawy, radości  i wielu wzruszeń.

 

 

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: