Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

IV Wojewódzki Konkurs Oratorski w Języku Angielskim STAND UP&TALK

Dnia 6 marca 2019 roku w siedzibie III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych  STO odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Oratorskiego w Języku Angielskim STAND UP&TALK. W finale wzięło udział 12 uczniów z województwa pomorskiego w wieku 12-15 lat.

 

Jury w składzie Dominika Dowgiert (American Corner), Katarzyna Rukat (Gdański Teatr Szekspirowski), Arkadiusz Naruk iAdrian Kabat (Toastmasters Gdańsk) oraz dr Martin Blaszk (Uniwersytet Gdański) wysłuchało 12 ciekawych przemówień w języku angielskim.

 

Finaliści mieli za zadanie przedstawić wypowiedź w języku angielskim na temat: Do we need to explore the universe to save manking and understand our world? What are the possible benefits and drawbacks of space exploration?

 

Konkurs wygrała Agnieszka Magda z III Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku, na drugim miejscu znalazła się Sonia Tabaczkiewicz z Gimnazjum nr 26 w Gdańsku, a miejsce trzecie zdobyli ex aequo: Zuzanna Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim oraz Kuba Borkowski z II Społecznego Gimnazjum STO w Gdańsku.

 

Laureaci i finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora, American Corner Gdańsk (współogranizatora Konkursu), Oxford University Press, Macmillan Polska oraz Pearson Polska.

 

Poza nagrodami głównymi, troje finalistów: Anna Ciągło (Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni), Natalia Kamińska (17 LO z oddziałami gimnazjalnymi w Gdyni) oraz Karolina Starego (Katolicka Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Gdyni) otrzymało wyróżnienia w postaci zaproszeń na spektakle szekspirowskie. Nagrody  ufundowane przez Gdański Teatr Szekspirowski zostały przyznane za najbardziej widoczny podczas konkursu rozwój umiejętności związanych z publicznym przemawianiem.

 

Na każdym etapie konkursu panowała wyjątkowa atmosfera, co w dużym stopniu zawdzięczamy bardzo zaangażowanym w konkurs jurorom.

Mamy nadzieję, że wzięcie udziału w konkursie pozwoliło uczestnikom rozwinąć zarówno umiejętność przedstawiania opinii i logicznego argumentowania, jak i sugestywnego przemawiania.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

 

Organizatorki konkursu

 Anna Mroczek i Kamila Sokołowska

III Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: