Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA „HANZA W EDUKACJI”

 

W dniach 25-30 kwietnia uczniowie naszej szkoły już po raz osiemnasty wzięli udział w międzynarodowej wymianie z niemieckimi uczniami ze szkół

w Oberhausen. Tegoroczna edycja projektu „Hanza w edukacji” odbywa się pod tytułem „Przyjaźń ponad granicami”.

 

Nawiązując do tego tematu uczniowie pracowali nad tekstem do piosenki- rapu. Również w tym obszarze udało się pokonać granicę językową. Tekst został napisany w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Kolejnym etapem pracy nad projektem było nagrywanie rapu w profesjonalnym studio nagrań.

W trakcie pobytu młodzież zwiedziła miasta Oberhausen, Kolonię, gościła w ratuszu miasta Oberhausen, spotykając się z jego burmistrzem, odwiedziła wystawę „Góra wzywa”, eksperymentowała w muzeum sportu.

 

W dniach 10-15 czerwca grupa niemiecka przybyła na rewizytę

do Gdańska. Polscy gospodarze zadbali również o ciekawy program dla gości.

Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej po Gdańsku, zwiedzili Sopot, wykonali animację, ulepili z gliny pamiątkową rzecz, wzięli udział w zajęciach integracyjno-sportowych w parku wspinaczki w Brzeźnie, bawili się w pokojach Questroom i na kręgielni.

 

Każdego roku zmienia się temat projektu „Hanza w edukacji”, ale jego cele pozostają niezmienne. Dzięki niemu umożliwiamy uczniom zawierać  nowe znajomości, przełamywać bariery językowe i obalać stereotypy. rozwijać kompetencje społeczne i nabywać cenne doświadczenie.

 

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: