Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

„Ruscy” – wyjście do Teatru Wybrzeże

Kilka dni temu klasa III gimnazjum miała okazję uczestniczyć w wyjściu do Teatru Wybrzeże na spektakl pt. „Ruscy”. Sztuka wystawiona została na najnowszej scenie – w Starej Aptece – którą 18 października uroczyście otworzył m.in. Prezydent Miasta Paweł Adamowicz. Mimo trudnej tematyki widowiska (rzecz dotyczyła repatriantów i adresowana jest do młodzieży licealnej), wrażenia i przemyślenia po spektaklu zaowocowały szeregiem dyskusji tak w drodze powrotnej do Szkoły, jak i na lekcjach.

Spektakl „Ruscy” bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a tuż po feriach tym razem klasa III gimnazjum będzie miała okazję zapoznać się z Teatrem Forum. Połączenie innowacyjnej formy sztuki interaktywnej w zestawieniu z nietypowością lokalizacji w podziemiach dworca Gdynia Główna, z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Składam podziękowania p. Natalii Potrykus za pomoc w zorganizowaniu wyjścia.

Szymon Wiaderski

Nauczyciel j. polskiego

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: