Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

Obrona projektów

Dzień projektów po Zielonej Szkole 10 października 2018r.

W dniach 24 – 28 września 2018 uczniowie klas IV – III gimnazjum odbyli 5 dniową podróż do Kotliny Kłodzkiej i okolic. Podczas wyprawy uczniowie zwiedzali piękne miejsca, zaznajomili się z przyrodą i historią regionu, podziwiali piękno okolic.

Zgodnie w wybraną tematyką projektów zbierali materiały, robili zdjęcia i kręcili filmy .

Końcowa faza prac nad projektem odbyła się w szkole, w czasie czterech godzin lekcyjnych. Uczniowie byli podzieleni na grupy i pracowali pod opieką nauczycieli. Zwieńczeniem pracy była prezentacja projektów: prac plastycznych, prezentacji i filmów.

Klasy IV-V miały za zadanie opracować plastycznie zagadnienia z karty pracy przygotowanej przed wyjazdem i wypełnianej podczas wycieczki.

Zadaniem dla klas VI – VII było przygotowanie w zespołach quizów multimedialnych w aplikacji Kahoot na temat Zielonej Szkoły.

Klasy VIII i III gimnazjum tworzyły reklamy regionu lub obiektu, w wybranej formie, w wybranym języku (polski, angielski) z wykorzystaniem multimediów.

Wszystkie materiały wykorzystane w prezentacjach musiały być autorskie.

Każda grupa była oceniona przez komisję według podanych wcześniej kryteriów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością, poczuciem humoru a także wzorową pracą w grupach.

Gratulujemy!

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: