Innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

nasza misja

LET’S WALK AROUND EUROPE – Dzień Europejski w STO 3

W ostatni piątek (11.05) uczniowie III Społecznej Szkoły Podstawowej STO wybrali się na spacer po Europie.  Odwiedziliśmy głównie kraje Unii Europejskiej, ale nie tylko; sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat Europy, uczyliśmy się greckiego i testowaliśmy znajomość stolic państw europejskich. A to wszystko nie ruszając się ze szkoły…

 

Tego dnia uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Dniu Europejskim zatytułowanym „Let’s walk around Europe”, czyli „Pospacerujmy po Europie”. Terenem spaceru była nasza szkoła, na ten specjalny dzień wystrojona w europejskie flagi, ilustracje,  zdjęcia i ciekawostki. Uczniowie, podzieleni na grupy, musieli wykonać przydzielone im zadania, m.in. prawidłowo rozpoznać flagi krajów z Europy, odgadnąć europejskie stolice, rozwiązać zagadki kulturalne, historyczne i geograficzne związane ze Starym Kontynentem oraz nauczyć się liczyć do dziesięciu… po grecku.

 

Było o co walczyć – zwycięska grupa otrzyma darmowe porcje lodów, drużyny, które zajęły miejsce II i III również mogą liczyć na porcję czegoś słodkiego!

 

Dzień Europejski nie ograniczał się do konkursu dla klas starszych, także maluchy uczestniczyły w organizacji wydarzenia. Dzieci z klas 0-III wzięły udział w konkursie plastycznym „A walk around Europe”, a efekty ich starań pojawiły się na ścianach holu. Rozwiązanie tego konkursu już wkrótce!

 

Dziękujemy wszystkim za udział, zapał, dobrą energię i wspólną zabawę! Za rok znów zabierzemy Was na spacer… 😉

 

 

X

Jeżeli chcesz otrzymać od III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych „STO” z siedzibą w Gdańsku, ul. Waryńskiego 36, 80-433 Gdańsk ofertę handlową prosimy o łączne wyrażenie zgód jak niżej: